wtorek, 13 listopada 2012

Czas na urodę

KINI
Jak zawsze chcesz mieć idealnie zgolone nogi i żeby ten efekt trwał jak najdłużej to polecam depilator, ale jeśli brak ci funduszy to zalecam depilację cukrową! Jest naprawdę prosta i długo trwała(ok 1 do 4 tyg.)
A oto przepis:
Przygotuj:
  • 2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 1/4 szklanki wody
Złącz wszystkie składniki i lekko podgrzej na średnim ogniu, dużo razy mieszając. Po kilkunastu(5-10 min) zmniejsz ogień i mieszaj dalej, aż stanie się  bogatą w bursztynowy kolor masą.
Zdejmij garnek z ognia i poczekaj aż bąbelki się uspokoją i  będzie dobry widok na kolor. Kiedy masa jest dobrze zrobiona powinna ładnie cytryno pachnieć.
Przenieś masę do pojemniczka i zaczekaj aż częściowo ostygnie.(około 15 minut)
Ważne jest, aby masa była podgrzana wcześniej wystarczająco długo. Jeśli tak nie zrobisz, to mogą być z tego problemy(będzie się lepić i nie nadawać do użycia)
Masa do depilacji gotowa! Przelej ją do pojemnika z zamknięciem. Masę użyj dopiero wtedy gdy już całkowicie wystygnie.
Aplikacja na skórę
Nakładanie masy jest proste. Wygląda to jak w przypadku pasków z woskiem.
Wyciągnij z pojemnika niewielki kawałek masy(trzeba się nagimnastykować, aby to zrobić). Rozpłaszcz ją lekko w dłoniach, aby się rozgrzała. Nie musisz tego robić długo i bardzo starannie.
Uformuj z masy owalny kształt, który będzie miał odpowiednie wymiary. Następnie nałóż to na miejsce, które ma być depilowane. Po chwili zerwij ją zdecydowanym ruchem, i gotowe!
Musisz pamiętać, że depilacja bikini i depilacja brwi również może być wykonywana przy pomocy tej masy, ale jest bolesna:(.

Prześlij komentarz

Zobacz, gdzie się teraz do nas zagląda :)